MENU||| |||
Římskokatolická
farnost Polička

Podcast

Jak vznikla myšlenka farních podcastů? Při tvoření rozhovorů pro časopis Farní posel vznikaly s hosty často i hodinové záznamy, ze kterých se pak rozhovor přepisoval. V těchto záznamech zaznívalo mnoho zajímavých historek, myšlenek a názorů. Pro limitovaný prostor se ale ne vždy vše do tištěné formy vešlo. Vznikla tak myšlenka nadále publikovat tištěné rozhovory, zároveň však také zprostředkovat zájemcům možnost vyslechnout autentický rozhovor s našimi hosty, který bude obohacen o spoustu věcí, které nelze do tištěné podoby vměstnat. Zároveň ale také nabídne autentické líčení přímo od našich hostů.

Rozhovory naleznete na farním YouTube kanálu v playlistu Na poličce: farní podcast.

 

Na poličce #7 Věra Filipi: Každý pedagog musí znát sám sebe, aby mohl pomáhat ostatním.
Farní podcast 15. 11. 2021

Na poličce #7 Věra Filipi: Každý pedagog musí znát sám sebe, aby mohl pomáhat ostatním.

Etopedka Věra Filipi pochází ze Svitav. Její život je však neodmyslitelně spjat také s Ostravou. Stejně neodmyslitelně je její život spjat s prací s mládeží, zejména pak s různými výchovnými zařízeními. Tématy rozhovoru jsou proto  ústavní výchova, práce s mládeží a české školství.

YouTube <
Na poličce #6 Lukáš Hořínek: Nechci být ničeho otrokem, ve všem ať je svoboda.
Farní podcast 7. 9. 2021

Na poličce #6 Lukáš Hořínek: Nechci být ničeho otrokem, ve všem ať je svoboda.

Lukáš Hořínek je především poutník, který žije nomádským životem. Na svou první pouť vyrazil už v patnácti letech, kdy de facto utekl z domu a vydal se na pouť do Santiaga de Compostela. Zároveň je Lukáš také básníkem. 

YouTube <
Na poličce #5 Petr Nguyen: Ve Vietnamu nefunguje individualismus, hlavní je komunita.
Farní podcast 25. 7. 2021

Na poličce #5 Petr Nguyen: Ve Vietnamu nefunguje individualismus, hlavní je komunita.

Když tohohle na půl Moraváka, na půl Vietnamce poprvé potkáte, může se jevit jako poměrně introvertní jedinec. Peťa je ale člověk mnoha tváří, a především člověk moudrý, kterému není jedno, co se děje v jeho okolí a ve světě obecně. Tématem rozhovoru bylo jeho konvertování, náboženství ve Vietnamu, situace katolické církve na východě a spousta dalších věcí.

YouTube <
Na poličce #4 Bob Fliedr: Nečekal jsem že mně psaní knihy o svatém Jakubu tak vtáhne.
Farní podcast 16. 6. 2021

Na poličce #4 Bob Fliedr: Nečekal jsem že mně psaní knihy o svatém Jakubu tak vtáhne.

Rozhovor s novinářem Bobem Fliedrem o nově vznikající knize pojednávající o historii poličské farnosti a chrámu svatého Jakuba většího v Poličce.

YouTube <
Na poličce #3 Majda Větrovská: To že člověk vypadá že je v pořádku neznamená že v pořádku je.
Farní podcast 24. 5. 2021

Na poličce #3 Majda Větrovská: To že člověk vypadá že je v pořádku neznamená že v pořádku je.

Poruchy příjmu potravy. Téma, které se týká stále více lidí, a přesto se o něm mluví poměrně málo a ještě méně lidí má celkový pojem o tom co vlastně poruchy příjmu potravy jsou. Majda si ale poruchami příjmu potravy prošla, a částečně prochází stále, proto může mluvit z vlastní zkušenosti. Jak do téhle skluzavky, ze které se velice těžko vysedá, člověk spadne? Jak ovlivní poruchy příjmu potravy a zážitek na pomezí života a smrti víru člověka a jeho život obecně? Dá se z Poruchy příjmu potravy vůbec uzdravit?

YouTube <
Na poličce #2 Nikdy nevíme co se stane zítra: Rozhovor s Jitkou Kosíkovou
Farní podcast 13. 4. 2021

Na poličce #2 Nikdy nevíme co se stane zítra: Rozhovor s Jitkou Kosíkovou

Paní Jitka Kosíková již několik let působí v organizaci lékaři bez hranic. Souběžně s tím se věnuje paliativní péči a v současnosti pomáhá v Poličce rozšiřovat činnost Domácího hospice svatého Michaela. Tématy rozhovoru jsou: působení u Lékařů bez hranic, uprchlická situace ve světě, tabuizování tématu smrti ve společnosti...

YouTube <
Na poličce #1 Lhostejnost nás dokáže zavést až do záhuby: Rozhovor s Markétou Kutilovou
Farní podcast 1. 2. 2021

Na poličce #1 Lhostejnost nás dokáže zavést až do záhuby: Rozhovor s Markétou Kutilovou

Novinařina, války v zahraničí, riskování života, víra či boží milosrdenství uprostřed válečných konfliktů. To jsou jen některá témata rozhovoru.

YouTube <
dnes
čtvrtek 9. prosinec 2021
2. týden adventní
Texty: Iz 41,13-20 // Zl 145 // Mt 11,11-15
Bohoslužba 18:00 kaple na faře
zítra
pátek 10. prosinec 2021
2. týden adventní
Texty: Iz 48,17-19 // Zl 1 // Mt 11,16-19
Bohoslužba 18:00 Sv. Jakub
pozítří
sobota 11. prosinec 2021
2. týden adventní
Texty: Sir 48,1-4.9-11 // Zl 80 // Mt 17,10-13
Bohoslužba 18:00 Sv. Jakub
zobrazit další