MENU||| |||
Římskokatolická
farnost Polička

38. Znova o modlitbě

21. května 2023, 7. velikonoční neděle

Jan 17,1: Ježíš pozvedl oči k nebi a modlil se: „Otče, přišla ta hodina. Oslav svého Syna, aby Syn oslavil tebe.”

Celé evangelium: Jan 17,1–11a

Společná modlitba

Když babička vyzvedla Amálku a Vildu ze školky a školy, oznámila jim: „Děti, dnes bych se potřebovala zastavit do obchodu se svíčkami. Musím jednu koupit na stůl do kuchyně. Stará svíčka už nám totiž dohořela a dnes ji budeme potřebovat.” Dětem se moc nechtělo, ale věděly, že babičce se neodmlouvá.

V obchodě se svíčkami babička dětem navrhla, aby vybraly tu, která se jim nejvíce líbí. Byly tam svíčky různých tvarů, barev i velikostí, jednoduché i zdobené. Amálka a Vilda se chvíli dohadovali, ale nakonec se přece jen na jedné shodli. Babička ji zaplatila a šli domů.

Sourozencům vrtalo hlavou, na co asi babička a děda svíčku tak nutně potřebují. Odpověď dostali před večeří. Babi a děda si totiž s nimi sedli k jídelnímu stolu, zhasli světlo a rozsvítili novou svíčku. „Děti, teď se budeme společně modlit růženec. Můžete Ježíši říct, co budete chtít. Zamyslete se, za co byste mu chtěli poděkovat a o co ho poprosit.”

Dědeček pak začal: „Náš drahý Bože, děkujeme ti, že můžeme být spolu. Že jsme zdraví, že se máme rádi a že nás dobře vedeš naším životem. Chtěli bychom ti teď děkovat za všechno, co nám dáváš, a prosit tě za to, co nám leží na srdci.” Pak na střídačku pokračovali babička, Vilda, Amálka a znova děda. Děkovali Ježíši za všechno možné: že se jim daří jejich práce a učení, že mají přátele a kamarády, za rodiče i za to, že nežijí v nouzi. Pak ho prosili, aby je ochraňoval, aby byli zdraví a aby se jim nic zlého nestalo. Odevzdali mu také mámu, tátu a všechny, koho mají rádi. Modlili se také za trpící a nemocné a za papeže Františka.

Když modlitbu uzavřeli, Amálka a Vilda společně sfoukli svíčku, děda rozsvítil a babička dodala: „Takto se můžete modlit i doma. Sami, spolu nebo s mamkou a taťkou.”

Ježíš se modlil ke svému otci v nebi. Ježíši nebo jeho Otci můžeme říct úplně všechno – můžeme se modlit za druhé lidi, za své záležitosti, za své strachy, nebo mu naopak říkat, z čeho máme radost.

Návrh modlitby

 

Zkuste Bohu předložit své díky, chvály, prosby.

dnes
čtvrtek 22. únor 2024
svátek Stolce sv. Petra
Texty: 1Petr 5,1-4 // Zl 23(22) // Mt 16,13-19
Bohoslužba 15:30 kaple na LDN
zítra
pátek 23. únor 2024
První týden postní
Texty: Ez 18,21-28 // Zl 130 // Mt 5,20-26
Bohoslužba 18:00 kaple na faře
pozítří
sobota 24. únor 2024
První týden postní
Texty: Dt 26,16-19 // Zl 119 // Mt 5,43-48
Bohoslužba 18:00 Sv. Jakub
zobrazit další