MENU||| |||
Římskokatolická
farnost Polička

17. Vánoční příběh

25. prosince 2022, Narození Ježíše Krista

Lk 2,11: V městě Davidově se vám dnes narodil Spasitel – to je Kristus Pán.

Celé evangelium: Lk 2,1–14

Dřevěný betlém

Na Boží hod Vánoční šli Amálka a Vilda spolu s mámou a tátou navštívit prarodiče. Obě děti mají tuto každoroční návštěvu opravdu rády. Zdrží se totiž vždycky celé odpoledne až do večera, hrají všichni společně stolní hry, povídají si a jedí babiččino výborné cukroví.

Ze všeho nejraději ale vždycky oba obdivují velký vyřezávaný betlém. Je v něm mnoho figurek: nejen dítě Ježíš, Maria a Josef, ale také andělé, tři králové, pastýři, mnoho oveček a taky prostých lidí, kteří se přišli narozenému Králi poklonit. Děti rády berou figurky do rukou a prohlížejí si je. „Dědo, a kde jste ty figurky vlastně koupili?” zajímal se Vilík. „Ty jsme nikde nekoupili,” vysvětloval děda. „Ty vyřezal tatínek mého tatínka, tedy můj dědeček. Jsou už hodně staré. Ale pořád jsou krásné a mají pro nás hodnotu. Je to důležitá vzpomínka.”

Maminka dědu doplnila: „Vždycky, když ten betlém vidím, přemýšlím nad tím, že s tímto betlémem je to úplně stejné jako s vánočním příběhem. Je krásný a důležitý i po mnoha letech a připomíná někoho hodně důležitého. Vánoční příběh je zase pořád živý. Sice se stal před dvěma tisíci lety, ale je významný pro každého z nás i dnes. Ježíš se narodil pro každého z nás.” „I pro mě?” zeptala se Amálka. „No jasně,” odpověděla jí babička. Pak si společně prohlíželi jednotlivé postavy, hráli si, že jsou živé, a přehrávali si s nimi příběh o narození Ježíše, jak ho znali z Bible.

 

Ježíš se narodil i pro tebe, protože tě má rád.
Máte doma betlém? A znáš příběh o narození Ježíše? Zkuste si ho doma zahrát.

Návrh modlitby

Zazpívej si se všemi doma nějakou oblíbenou koledu.

 

dnes
čtvrtek 22. únor 2024
svátek Stolce sv. Petra
Texty: 1Petr 5,1-4 // Zl 23(22) // Mt 16,13-19
Bohoslužba 15:30 kaple na LDN
zítra
pátek 23. únor 2024
První týden postní
Texty: Ez 18,21-28 // Zl 130 // Mt 5,20-26
Bohoslužba 18:00 kaple na faře
pozítří
sobota 24. únor 2024
První týden postní
Texty: Dt 26,16-19 // Zl 119 // Mt 5,43-48
Bohoslužba 18:00 Sv. Jakub
zobrazit další