6. 10. 2023farnostpolicka.cz /

Cukroví pro "Misijní jarmark"

Také v letošním roce stejně jako v minulém je možné se zapojit do "misií" i jinak než modlitbou a finančním příspěvkem. Jste velmi zváni k tomu, abyste doma napekli trvanlivé cukroví, které se bude prodávat po nedělních mších svatých o "Misijní neděli" 22. října v rámci „Misijního jarmarku“. Peníze získané z prodeje cukroví budou využity na podporu činnosti Papežského misijního díla šíření víry.

PAPEŽSKÉ MISIJNÍ DÍLO ŠÍŘENÍ VÍRY koordinuje misijní aktivity, zajišťuje katechetické, vzdělávací, charitativní a sociální projekty, podporuje školy, nemocnice, domovy pro staré lidi, realizuje stavby a opravy kostelů a podobně. Dále zajišťuje kvalitní a systematickou pomoc nejchudším v přibližně jedenácti stech misijních diecézích.
Důležitou součástí projektů je vždy (alespoň minimální) spoluúčast místní diecéze, farnosti, komunity. Místní lidé tak postupně přebírají zodpovědnost za rozvoj svého křesťanského společenství. Druhým významným aspektem je solidarita – při sbírce na Misijní neděli přispívají dle svých možností i chudí lidé a dělí se tak o své málo s dalšími potřebnými.

Pokud jste ochotni upéct drobné cukroví, které vydrží při pokojové teplotě a jeho minimální trvanlivost bude alespoň do konce října, zapište se prosím zde. Cukroví můžete přinášet na faru od začátku října až do večerních hodin v pátek 20. října, v sobotu 21. října se děti a mládež postarají o jeho rozdělení do krabiček, ve kterých se bude prodávat.

středa 24. duben 2024
Texty: Sk 12,24-13,5a // Zl 67 // Jan 12,44-50