Výlet rodin

V sobotu 13. června 2015 se již tradičně uskutečnil farní výlet rodin. Vypravilo se nás 49 - od malých, větších, až po ty největší. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli vyrazit!

Tentokrát padl tip na Jeskyni Blanických rytířů, která se nachází na okraji obce Rudka, v nitru kopce nazvaného Milenka. Poté co jsme se nedaleko tohoto místa všichni sešli, vydali jsme se k zahradě obklopující jeskyni. V této zahradě smyslů jsme mohli hmatem rozeznávat různé předměty, po sluchu určovat materiály nebo se osvěžit u studánky. Po vyzkoušení všech těchto hmatových a zvukových prvků jsme došli až na místo, kde dříve stála socha Tomáše Garrigue Masaryka. Vidět jsme však mohli jen obrovské boty na podstavci, protože socha Masaryka byla za II. světové války na základě udání zničena.

Teď už na nás čekala před vstupem do jeskyně, kterému dominuje obrovský lev celý z pískovce, paní průvodkyně. Z důvodu našeho velkého počtu jsme se museli rozdělit na dvě skupinky. V jeskyni byl příjemný chládek, na který si snad nemohl nikdo stěžovat. K vidění byl sv. Václav na koni, sochy spících blanických rytířů, Sněhurka a sedm trpaslíků aj.

Součástí celé naší prohlídky byl i vstup na Burianovu rozhlednu, která se nachází v areálu. Mnozí z nás tuto zastávku využili k občerstvení a k odpočinku, avšak někteří si svačiny nechali v autech, a tak se pro ně při zpáteční cestě vrátili a občerstvili se v nedalekém parku, kde měly své vyžití i děti – houpačky, prolézačky.

Nyní následovala druhá část výletu – dojít do Kunštátu. Cesta vedla přes lesy a my jsme, po zdolání asi 5 km, dorazili konečně na místo. V úžasu byli snad všichni, když uviděli fontánu na náměstí. Po náročné cestě jsme si rádi opláchli alespoň nohy a děti tuto fontánu pojaly jako koupaliště.

V nabídce byla i návštěva zámeckých slavností v Kunštátě, kam už šel ale každý sám.

Myslíme, že můžeme brát tento výlet jako VYDAŘENÝ!    

Sršňovi