Výlet rodin 2017

Kdo měl v sobotu 27.5. čas a chuť a cítil se být osloven nabídkou zúčastnit se výletu rodin, ten rozhodně neprohloupil. Počasí bylo nádherné – sluníčko svítilo, pofukoval mírný větřík – prostě ideální na příjemnou procházku údolím říčky Novohradky. Začátek výletu byl stanoven na desátou hodinu, z místa určení jsme však vyráželi s mírným zpožděním, protože množství aut bylo nad očekávání, tudíž bylo potřeba je nejprve zaparkovat tak, aby nepřekážela nikomu v cestě. Procházka to byla vskutku nádherná. Celá cesta je lemována nádhernými chatičkami, romantickými zákoutími, skalami a lesy. Při první občerstvovací zastávce se děti zabavily různými pohybovými hrami, povídali jsme si také o sochách svatých, které jsme cestou mohli vidět. Dalším naším cílem byla milá hospůdka ve Vranici, kde se plnoletí mohli občerstvit vychlazeným pivem, dětem k tomu stačil přilehlý potok. Odtud jsme se vydali na zpáteční cestu, výlet však ještě nekončil. Čekalo nás další občerstvení, tentokrát na koupališti v Roudné. Zde jsme si dali pozdní oběd, poseděli, popovídali si.. Děti opět nalákala k hrátkám voda – ti nejstatečnější a nejotužilejší se dokonce vykoupali.

Moc děkuji všem účastníkům za příjemně strávený den, Marušce Balášové za to, že vybrala tuto krásnou trasu a příště se přidejte určitě i vy všichni, kterým to letos nevyšlo. A ještě na závěr – bylo nás 58 dospělých a dětí a zapomenout nesmíme ani na jednoho psa.