TOUR Polička betlém 2020

TOUR Polička betlém 2020 je předvánoční soutěž, která začala 16. 11. 2020 a skončí 30. 12. 2020. Naskočit do soutěže je možné kdykoli během jejího trvání.

Z Poličky do Betléma je to jen 3.228 kilometrů! Za den se to nestíhá, proto jdeme na etapy, každý týden kousek, a to pod vedením Hvězdy. Protože putování je to opravdu dlouhé, pravidelně odpočíváme - zastavíme se a necháváme Hvězdu, aby nám postupně vyprávěla příběh, který se stal před víc než 2.000 lety a u kterého ona osobně byla. 

Několik praktických informací, které je dobré mít v hlavě:

Ukončení soutěže: 30. 12. 2020
 
Vyhlášení výsledků: 2. 1. 2021
 
Kdo se může účastnit: kdokoli, ale dospělí musí splnit všechny úkoly  - jak ty pro předškoláky, tak ty pro děti z 1, stupně, tak ty pro děti z 2. stupně! Můžete to brát jako příležitost pro samostatnou expedici, nebo pro rodinnou procházku.
 
Kategorie: předškolní děti/děti 1. stupně/děti 2. stupně/lidé, kteří už mají základní vzdělávání za sebou – každá věková kategorie plní odlišné úkoly. 
 
Jak moc vás budou bolet nohy: u každé nové etapy vám dáme vědět přibližný počet nachozených kilometrů – můžete si tak na výpravu rezervovat potřebný čas, vybrat vhodné obutí, vzít si kolo nebo koloběžku, popřemýšlet o velikosti svačiny…
 
Co potřebujete: nic zvláštního, občas mobil s foťákem, při 3. etapě zrcátko. Jinak si vystačíte s chutí vyrazit ven a podniknout v předvánočním čase něco neobvyklého. Můžete si vzít kolo nebo koloběžku (vhodné obzvláště pro druhou etapu).
 
Ceny:[nbsp]1 hlavní cena v každé kategorii, malá odměna pro každého, kdo správně splní všechny úkoly.
 
Každý pátek je na hlavní stránce webu farnosti zveřejněno těchto několik věcí: 
  1. část vánočního příběhu pro oddechový čas
  2. informační video
  3. materiály, které budete potřebovat pro následující úsek cesty
(Starší etapy zůstávají k dispozici ve farním zápisníku.)

Pokyny: Zadané indicie vás přivedou na určité místo, kde objevíte plastovou schránku s logem soutěže. Schránka pro aktuální etapu putování bude na místě vždy od pátku, kdy budou zveřejněny indicie k jejímu nalezení, až do skončení soutěže. Celkem jich musíte nalézt 5. (Kdyby se vám stalo, že v cíli nenajdete krabičku, nebo v ní bude něco chybět, dejte to prosím hned vědět Róze na telefon 727 977 171)

Ve schránce najdete:

  1. kartičku s úkolem (děti si vyberou jednu ze tří - podle jejich věkové kategorie, ti co už mají základní školu za sebou si přečtou všechny). Úkol si přečtete a kartičku vrátíte zpět do schránky, aby mohla posloužit těm, kdo přijdou po vás.
  2. dílek puzzle, který si vezmete a dobře schováte. Budete ho ještě potřebovat!

Po splnění úkolu pošlete řešení přes WhatsApp nebo sms-kou na telefon 727 977 171 a uveďte své jméno a věk. Pokud bude odpověď správná, přijde vám zpět jedno písmeno – někam si ho napište, neobejdete se bez něj při plnění závěrečného úkolu. (Pokud vás půjde víc pohromadě, nezapomeňte poslat jméno a věk každého, kdo plnil úkol.)

Poslední týden (21. – 25. 12.) je takzvaný „záchranný“ a bude sloužit k tomu, abyste si doplnili úkoly, které jste do té doby z nějakého důvodu nestihli, případně k opravě úkolů, které se vám nepodařilo vyřešit správně. Znamená to ovšem, že musíte znovu navštívit místo s příslušnou schránkou a pokusit se ještě jednou úkol splnit. Podmínkou, která vám zajistí účast ve finále, je totiž vyřešení všech pěti úkolů putování + dvou závěrečných!

Poslední 2 úkoly se dozvíte 26. prosince, tedy den poté, co společně dojdeme do cíle naší cesty. Znovu pošlete jejich řešení a budete čekat na zprávu, zda jste všechny úkoly splnili správně a jste zařazeni do závěrečného slosování o ceny. A 2. ledna kouknete na web na to, jak to všechno dopadlo…

Pokud cestou uděláte pár fotografií nebo natočíte krátké video, budeme moc rádi pokud nám to nahrajete do složky, do které se dotanete tímto odkazem

https://fapolicka-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/klimes_farnostpolicka_cz/Er14CWr9JXtPpmGNclhu5JEBTvu2KIo9Cjq1gVJHyLARug