Misijní jarmark

Čtrnáct dnů poté, co proběhla misijní dílna pro děti, nastal čas pro misijní jarmark. Na této akci mohli její účastníci okusit různé dobroty, které pro tento účel ženy-dobrovolnice napekly. Krom těchto sladkých pokušení si bylo možné za dobrovolný příspěvek odnést popcornovou ovečku nebo látkovou kapičku, která symbolizovala, že i malá pomoc je důležitá. Oceňovala jakoukoli darovanou částku a mohla dárci i nadále připomínat, že někde daleko od nás žije příjemce naší finanční pomoci, na kterého můžeme myslet a doprovázet ho na dálku svou modlitbou. Třetí volbou byly různé předměty, omotané přírodním nebo barevným jutovým motouzem. Děti je s radostí vyráběly a ohmataly si tak zkušenost, že pomáháme nejen penězi, vytaženými z pokladničky, ale také něčím, co je možné vytvořit vlastníma rukama.  A že takové výrobky jsou ceněny a mohou přinést radost i užitek. Výtěžek akce činil úžasných šest tisíc korun! Poděkování právem patří všem návštěvníkům jarmarku a samozřejmě i dětem, které ho pomáhaly spoluutvořit!