„MALÍ MISIONÁŘI“ V AKCI

Již téměř tradičně se druhou říjnovou sobotu rozběhla misijní aktivita pro děti. Přišly převážně menší děti, ale s nimi i dostatek pomocníků – dospělých a několik starších dětí, které velmi zdatně asistovali těm, kdo potřebovali pomoci. Nejprve jsme vyráběli ovečky ze slaného popcornu. Po půlhodině bylo vyrobeno docela nebojácné stádo, a tak jsme váhali, zda neshánět pana faráře, aby jim dělal pastýře. Starší děti projevily zájem o práci s barevným provázkem, který omotávaly kolem různých předmětů a vyrobily opravdu povedené kousky. Nakonec došlo i na výrobu látkových kapiček, které účastníci vycpávali měkoučkým obsahem, který nalákal k činnosti i nejmenší děti. Nezbyl čas ani materiál, všechno jsme vyčerpali a kvalitu popcornu také zodpovědně otestovali. Výsledky činnosti „malých misionářů“ můžete ocenit o misijní neděli 21.10.2017, kdy budou tyto výrobky k rozebrání za dobrovolný příspěvek, který po skončení jarmarku pošleme na účet Papežského misijního díla. Jarmark se bude konat po skončení obou ranních nedělních mší svatých. Přijďte spolu s námi oslavit misijní neděli trochu jinak!