Pomoc pro Bosnu a Hercegovinu

Milé farnice a farníci,

každý rok pořádá diplomatická komunita v Sarajevu v Bosně a Hercegovině charitativní bazar. Na stánku České republiky jsou prodávány výrobky z Česka (hračky, šperky, vánoční ozdoby, …) a pracovníci ambasády vaří typické české pokrmy, ke kterým nabízíme české pivo. Všechny vybrané peníze po skončení bazaru odevzdáme na předem známé projekty pomoci potřebným a hendikepovaným, a to především dětem, v Bosně a Hercegovině. Tato země patří k nejchudším zemím Evropy, nezaměstnanost se zde dlouhodobě pohyb uje kolem 40 %.

Ráda bych i letos poprosila o pomoc Vás, kdo máte čas, chuť a třeba zbytky látek nebo vln a můžete z nich vyrobit jakoukoli panenku nebo panáčka, zvířátko, polštářek či jiný rukodělný výrobek. My bychom se vše pokusili na diplomatickém bazaru v prosinci letošního roku prodat a díky i těmto penězům pomoci potřebným.

Výrobky můžete odevzdávat na faru do konce srpna. Pak by vše bylo odvezeno do Bosny a Hercegoviny.

Děkuji Vám za laskavost a chuť pomoci.

Eva Skalníková

manželka českého velvyslance v Bosně a Hercegovině

Pomoc poličské farnosti v roce 2017

 V roce 2017 jsme i díky Vaší pomoci odevzdali z prodeje českého stánku více než 36.000 Kč.