Čtení na pokračování

První ministrantská schůzka v novém školním roce je fotbalová. V půlkruhu ministrantů se kněz modlí: „Nebeský Otče, děkujeme ti, že jsi stvořil svět tak, že je tu místo pro fotbal. Těšíme se, že si spolu zahrajeme. Pomáhej nám, ať se ovládáme a je vše v duchu fair play. Svatý Jane Bosko, hraj s námi tak, jak jsi hrával se svými kluky. Amen.“

„Amen!“ vzkřiknou všichni hráči a rozbíhají se na svá místa.

Otec Matouš foukne do píšťalky a zápas začíná. Sotva se rozjede první útočná akce a rozhodčí odpíská faul obránce, tak se rozezní v kapsičce kněze mobil. Otec pohlédne na displej a strne. Volá otec biskup. Co se stalo? Snad to nebude něco zlého.

Kněz dobíhá ke klukům a omlouvá se jim: „Volá otec biskup. Chvilku vydržte v klidu!“

Výraz knězovy tváře je plný napětí a jeho očekávání nakazí i ministranty. V mžiku obstoupí svého duchovního správce a jejich pohledy visí na knězových rtech…

 

Pokud tě zaujaly uvedené první řádky nového příběhu od

 Josefa Janšty,

tak pouze pošli mail (nemusíš do něho nic psát) na adresu spis.jansta@seznam.cz

a bude ti zdarma od února 2017 chodit v týdenních intervalech

 na tvou mailovou adresu

čtení na pokračování o otci Matoušovi a jeho mladých přátelích.