Přednáška P. Jaroslava Mikeše

V neděli 13. listopadu 2011 k nám do farnosti zavítal P. Jaroslav Mikeš, salesián věnující se mládeži, který dlouhou dobu působil jako kněz v sousední Sebranické farnosti. Nyní působí v pražském kostele u sv. Kříže a věnuje se spoustě dalších aktivit. Jednou z nich je projekt „Adopce na blízko“.  Tento projekt připravuje dobrovolníky, které potom vysílá na jeden rok do salesiánských center nejen do Afriky.  Díky Adopci nablízko otec Jaroslav na podzim roku 2009 podnikl cestu po jižní Africe. Navštívil JAR, Lesotho, Zimbabwe, Zambii a Kongo. Cílem jeho cesty byla mimo jiné návštěva současných dobrovolníků, setkání s dlouholetými partnery, ke kterým dobrovolníci přijíždějí a předání shromážděných darů pro tento projekt. Jeho přednáška obsahovala spoustu zážitků, fotografií a dokonce i ochutnávku afrického jídla. Svou přednáškou o zážitcích z cesty dokázal otec Jaroslav zaujmout početné posluchače. Děkujeme tímto otci Jaroslavovi a budeme se těšit na jeho další návštěvu.

Pro více informací o projektu navštivte stránky:
www.adopcenablizko.cz
www.sdb.cz