O nových stránkách

Vítejte na nových = prvních stránkách poličské farnosti. Rádi bychom, aby se staly pevnou součástí života farnosti a aby byly kvalitním zdrojem informací, na který se můžete spolehnout a kam je dobré se vracet.

Koncept stránek je připraven tak, aby bylo možné s jejich obsahem flexibilně pracovat a dále je rozvíjet. V současném stavu v nich naleznete základní, více měně statické, informace o farnosti ale také aktuální ohlášky, kalendář plánovaných akcí a také duchovní tip s odkazem na konkrétní knížku. Budeme se snažit pravidelně dodávat na stránky čerstvé informace o dění ve farnosti (farní zápisník), nové duchovní tipy a akce...

Technologicky je zajímavá možnost odběru RSS kanálu (novinek), který vás bude vždy informovat o novém článku či akci na stránkách, aniž byste museli stránku pravidelně prohlížet. Pro čtení těchto informací jsou buďto speciální programy, nebo je často zakomponovaná do poštovních klientů. Adresa pro odběr RSS novinek je http://www.farnostpolicka.cz/novinky.xml a pro odběr kalendáře akcí je http://www.farnostpolicka.cz/akce.xml. Podrobný článek o RSS a návody na jejich využití naleznete například zde: http://www.root.cz/clanky/vse-podstatne-o-rss/

Pro bezproblémový chod a korektní zobrazení je nutné používat novější internetové prohlížeče, které podporují moderní technologie. Bohužel některé staré prohlížeče (např. Internet Explorer 6) nebudou stránky schopné zobrazit. Pokud se vám stránky jeví rozházené či s chybami, doporučuji aktualizovat prohlížeč (například na IE9, Firefox, či Chrome).

Pokud máte nějaké připomínky, našli jste chyby nebo chcete jakkoliv přispět k tvorbě a vývoji webu, kontaktujte buďto správce webu (admin@farnostpolicka.cz) nebo otce Miloslava Brhela (farar@farnostpolicka.cz).