Informace pro účastníky živého betlému

Živý betlém, malá misijní akce Římskokatolické farnosti Polička, proběhne v sobotu 5. ledna 2019 od 9 do cca 9:45 hodin na náměstí Palackého v Poličce.

Budeme velmi rádi, pokud se do ní zapojíte v co největší míře. Vždyť sdílet společnou radost z narození Ježíše a sdělovat ji druhým lidem prostřednictvím živého obrazu, který společně vytvoříme, může prospět především nám, naší jednotě, pospolitosti a zdravé činorodosti.

 Neuděláme nic jiného než sv. František z Assisi před více než osmi sty lety -  postavíme z našich těl na poličském náměstí před radnicí pro naše spoluobčany živý betlém.   Zde se spojí s průvodem tříkrálových koledníků Oblastní charity Polička, takže na náměstí bude v jednom okamžiku vystupovat přes 200 osob.

Čím můžete přispět?

  1. Zúčastněte se jako postavy v živém betlému. Kostýmně je laděn do období přelomu začátku 20. století, to znamená, že ženy jdou obvykle oblečeny jako ženy z lidu (venkovanky či měšťanky) a muži představují různé řemeslníky. Děti se oblékají do stylu dětí z Ladových obrázků (kožíšky, šátky, punčochy, palčáky, beranice…) a vystupují jako ratolesti dospělých postav. Máte-li chuť se zapojit, kontaktujte Štěpánku Dvořákovou nebo Evu Vymětalovou.
  2. Pomozte v organizačním zázemí. Kontaktujte Jiřího Vraspíra.
  3. Věnujte starodávné oblečení do fundusu nebo vhodné látky na případné šití kostýmů. (Šily by se až v příštím roce.) V tomto případě kontaktuje Aničku Navrátilovou.
  4. Pomozte se zajištěním občerstvení na faře po skončení živého betlému. Přihlaste se Marušce Staňkové.
  5. Přijďte se na živý betlém podívat, a tím nás povzbuďte.

 

Děkujeme všem, kdo se zúčastníte Tříkrálové sbírky 2019 jako koledníci a vedoucí skupinek, a vám ostatním za zapojení do živého betlému. Svým konceptem je vhodný zejména pro děti předškolního věku a jejich rodiče. Jim všem může pomoci zažít neobvyklý vánoční zážitek.

 

Kontakty, kde se můžete hlásit:

Štěpánka Dvořáková - 734 435 458

Anna Navrátilová - 603 723 247

Marie Staňková – 739 149 886

Jiří Vraspír st. - 725 091 780

Eva Vymětalová – 728 511 197

» více...

Rorátní Mše svaté

První tři advenntí pondělí se můžete účastnit roroátních Mší svatých, které začínají v 6:30 ráno ve farní kapli. Bude následovat společná snídaně. Vezměte si prosím s sebou nakapavé svíčky nebo dokonce lucerny pro dotvoření adventní atmosféry.

» více...

Setkávání pro středoškoláky

Protože přes týden jsou někteří středoškoláci různě po intrech a jiní nemají moc času, rozhodli jsme se, že zkusíme místo „náboženství“, které tu v předchozích letech bylo, nabídnout středoškolákům „večerní setkávání“ v pátek či sobotu zhruba jednou za dva týdny. Čekají nás hry, zajímavá témata, zábava, společná modlitba, pěkné filmy...

» více...

Floorball

Zveme všechny maminky, ženy i slečny na floorball. Hrajeme každý pátek v malé tělocvičně na Masarykově ZŠ od 18:45 do 19:45 (sraz v 18:40 před školou u pravého hlavního vchodu).

» více...