Co dělat, když nemůžete jít za knězem a vyzpovídat se?

Papež František doporučuje "zpověď touhy". Video s jeho odpovědí na to, jak se zpovídat během nákazy koronaviru, můžete shlédnout na YouTube.

Jak si prakticky poradit se "zpovědí bez zpovědi"?

Na webu pastorace. cz si můžete přečíst článek, který vás provede "dokonalou lítostí" krok za krokem.

» více...

Duchovní přijímání

Duchovní přijímání je modlitba, ke které jsou zváni všichni, kdo z jakýchkoli důvodů nemohou přijmout Krista pod způsobami chleba a vína. Více zde: www.cirkev.cz

Liturgie v čase bez liturgie

Portál liturgie.cz, který je oficiálním místem České biskupské konference pro zveřejňování liturgických textů, začal na svém youtube kanále uveřejňovat seriál videí o liturgii v čase bez liturgie.

» více...

Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu

Pastorační středisko Arcibiskupství pražského vytvořilo manuál pro domácí nedělní bohoslužbu  v současném nouzovém stavu pro dospělé, pro rodinu s dětmi  a pro jednotlivce. Naleznete na www.pastorace.cz.

Jak si poradit s domácí katechezí dětí?

Zde je několik tipů: deti.vira.cz/v-karantene,  "Katecheze pro školáky" www.proglas.cz, aplikace YouVersion Bible pro děti www.bible.com/cs/kids, DUHA VÝR-U-SOVÁ  mojeduha.cz.

» více...

Online život křesťana v době koronaviru

Bohoslovci z Arcibiskupského semináře v Olomouci připravili seznam zajímavých odkazů, které mohou křesťané využít v době mimořádných opatření. Vice zde