socha sv. Jakuba ve farním kostele

farní kostel sv. Jakuba

hřbitovní kostel sv. Michaela

kostel Nejsvětější Trojice, Modřec

kostel sv. Jiří, Pomezí

kostel sv. Vavřince, Květná


FORMULÁŘ ZADÁVÁNÍ INTENCÍNovým nařízením vlády je od 3. do 12. prosince stanoven počet účastníků bohoslužeb maximálně na 30% kapacity míst k sezení v daném kostele. Jak se toto opatření konkrétně dotýká naší farnosti se dočtete v hlavním sloupci farního webu.

Soukromá modlitba před Nejsvětější Svátostí: v neděli od 14:00 do 18:00 v kostele sv. Jakuba. Současně je zde v tomto čase možné přijmout svátost Eucharistie.

Adorace Nejsvětější Svátosti: pondělí, úterý 6:30 - 7:00 (farní kaple)

Svátost smíření: půl hodiny před večerní mší svatou, v neděli odpoledne, v úterý během kněžských hodin, nebo po osobní domluvě s otcem Tomášem.

Kněžské hodiny: úterý 15:00 - 17:00

Úřední hodiny na faře: čtvrtek a pátek 9:00 - 11:00, 13:00 - 16:00

Více v ohláškách


Svatojosefská jednota pro Poličku a okolí
Farní Charita Polička
Královehradecká diecéze
Schůzky farnost Polička

TOUR Polička Betlém 2020 - 4. etapa

 

Je tu 4. etapa a Betlém je téměř na dohled. Tentokrát bude každé místo, u kterého se na cestě zastavíme, nějak souviset s děťátkem, za kterým do Betléma s Hvězdou putujeme.  (Začít soutěžit můžete kdykoli během trvání soutěže, předchozí etapy a pravidla nejdete ve farním zápisníku)

Je tu 4. etapa a Betém je téměř na dohled. Tentokrát bude každé místo, u kterého se na cestě zastavíme, nějak souviset s děťátkem, za kterým do Betléma s Hvězdou putujeme.

Je tu 4. etapa a Betlém je téměř na dohled. Tentokrát bude každé místo, u kterého se na cestě zastavíme, nějak souviset s děťátkem, za kterým do Betléma s Hvězdou putujeme.

Je tu 4. etapa a Betlém je téměř na dohled. Tentokrát bude každé místo, u kterého se na cestě zastavíme, nějak souviset s děťátkem, za kterým do Betléma s Hvězdou putujeme.

1.0

» více...

"Nábožko na doma"

Účast na bohoslužbách od 3. prosince

Na základě nového usnesení Vlády ČR, se v naší farnosti mění od 3. prosince pravidla pro účast na bohoslužbách následovně: pondělí - čtvrtek: mše svatá ve farní kapli (počet míst 20), pátek - neděle: mše svatá v kostele sv. Jakuba (počet míst 100). Pokud byste rádi přišli na mši svatou ve středu, ve čtvrtek, nebo v neděli v 10:30, je nutné se přihlásit, a to buď v neděli odpoledne v kostele zápisem na seznam, nebo přes formulář na stránkách farnosti. Pozor! Tento pátek (4. 12.) je mše svatá ještě v kapli na faře, nový režim začíná od soboty!

Není Vám to jasné?  Pan farář to vysvětluje ve videu.

» více...

Novéna za zastavení pandemie

tl_files/kclankum/Novinky/ruce_modlitba.pngV letošním roce je vhodné využít 9 dnů před slavností Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, k modlitbě novény za zastavení nákazy a uzdravení národa.

» více...

Prohlášení biskupů Čech, Moravy a Slezska z 20. 11. 2020

Otcové biskupové vyzývají věříci k dobrovolnému postu za ukončení pandemie po první tři středy v prosinci - 2., 9. a 16. 12.

» více...

Duchovní obnovy on-line

tl_files/kclankum/Novinky/advent_obnova.jpgAdventní duchovní obnova farnosti se letos nebude moci konat, proto je vhodné využít jiných příležitosti.

» více...

Slavení neděle v rodinném kruhu

tl_files/kclankum/Novinky/domaci bohosluzba.jpg

Rady pro domácí nedělní bohoslužbu naleznete na pastorace.cz, texty nedělní liturgie naleznete na vira.cz.

» více...

1. svaté přijímání 2020

tl_files/kclankum/Novinky/prvni svate prijimani.jpg27. 9. 2020 v naší farnosti přistoupilo celkem 11 dětí k 1. svatému přijímání. Připravili jsme malé ohlédnutí za tímto slavnostním dnem.

Fotografie najdete zde.

» více...