socha sv. Jakuba ve farním kostele

farní kostel sv. Jakuba

hřbitovní kostel sv. Michaela

kostel Nejsvětější Trojice, Modřec

kostel sv. Jiří, Pomezí

kostel sv. Vavřince, Květná


Nejbližší akce:

19.09.2020 Farní pouť
26.09.2020 Svátost smíření

všechny akce   


Od 8.6. jsou povoleny veřejné bohoslužby za účasti 500 osob. Účast na bohoslužbě je důležité zvážit s ohledem na věk, zdravotní stav a další okolnosti.Nadále je nutné dodržovat všechna předepsaná hygienická opatření. Stále platí dispenz diecézního biskupa od fyzické účasti na nedělní bohoslužbě pro všechny věřící. Fyzickou neúčast je možné nahradit domácí bohoslužbou slova a duchovním svatým přijímáním nebo sledováním bohoslužeb on-line a to až do zrušení dispenze. Rozhodnutím diecézního biskupa splňuje věřící účastí na kterékoliv bohoslužbě v týdnu nedělní povinnost účasti na mši svaté.

Svátost smíření je možné přijmout během kněžkých hodin nebo půl hodiny před mší svatou ve středu, pátek, sobotu a v neděli v 7:30. Otec Tomáš zpovídá na faře.

Kněžské hodiny: úterý 15:00 - 17:00

Úřední hodiny na faře: čtvrtek a pátek 9:00 - 11:00, 13:00 - 16:00

Více v ohláškách


Svatojosefská jednota pro Poličku a okolí
Farní Charita Polička
Královehradecká diecéze
Liturgický kalendář s liturgickými texty

přihlášení:

Přihláška na farní pouť na Boušín

tl_files/kclankum/Karantena/Bousin.jpgLetošní farní pouť se uskuteční 19. září, poputujeme do Babiččina údolí a na mariánské poutní místo Boušín, kde s námi bude slavit mši svatou o. Miloslav Brhel. Můžete se přihlásit do 16. 8. zde nebo na seznamu v kostele nebo u pastoračních asistentek.

» více...

Výstava zapomenutých věcí nalezených na faře a v kostele

tl_files/kclankum/Karantena/nalezene veci.jpgPo celý červenec si můžete po mši svaté nebo během úředních hodin přijít do učebny na faře prohlédnout zapomenuté věci nalezené na faře a v kostele a odnést si své věci. Věci, ke kterým se nikdo nepřihlásí, budou v srpnu rozdány bez ohledu na majitele.

Oslava 10. výročí kněžského svěcení o. Benedikta

V neděli 28.6.2020 jsme při mši svaté a u odpolední kávy (díky všem, co se podíleli na její přípravě) oslavili společně s o. Benediktem 10. výročí jeho kněžského svěcení, které proběhlo právě v Poličce. Na malé ohlédnutí z této oslavy se můžete podívat ZDE.

» více...

Prázdninový program ve farnosti

tl_files/kclankum/Karantena/Eucharistic Adoration.pngOd pondělí 6. 7. začne ve farnosti prázdninový program, který přinese změnu v pořadu bohoslužeb a více příležitostí k tiché adoraci Nejsvětější svátosti.

» více...

Aktuální pravidla pro veřejné bohoslužby

tl_files/kclankum/Karantena/dezinfekce2.jpgPři bohoslužbách už není nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a na obličeji mít nasazenou ochrannou roušku či respirátor, který brání šíření kapének. I nadále však platí povinnost si před vstupem do bohoslužebného prostoru vydezinfikovat ruce.

» více...