socha sv. Jakuba ve farním kostele

farní kostel sv. Jakuba

hřbitovní kostel sv. Michaela

kostel Nejsvětější Trojice, Modřec

kostel sv. Jiří, Pomezí

kostel sv. Vavřince, Květná


Nejbližší akce:

19.09.2020 Farní pouť

všechny akce   


Od 25. 5. jsou povoleny veřejné bohoslužby za účasti 300 osob. Není nutné se na mše svaté přihlašovat předem. Účast na bohoslužbě je důležité zvážit s ohledem na věk, zdravotní stav a další okolnosti. Nadále je nutné dodržovat všechna předepsaná hygienická opatření. Stále platí dispenz diecézního biskupa od fyzické účasti na nedělní bohoslužbě pro všechny věřící. Fyzickou neúčast je možné nahradit domácí bohoslužbou slova a duchovním svatým přijímáním nebo sledováním bohoslužeb on-line a to až do zrušení dispenze. Rozhodnutím diecézního biskupa splňuje věřící účastí na kterékoliv bohoslužbě v týdnu nedělní povinnost účasti na mši svaté.

Svátost smíření je možné přijmout vždy půl hodiny před mší svatou, s vyjímkou neděle v 9:00 a v 10:30 a úterý v 7:00. Otec Tomáš zpovídá na faře.

Kněžské hodiny: úterý 15:00 - 17:00

Úřední hodiny na faře: čtvrtek a pátek 9:00 - 11:00, 13:00 - 16:00

Více v ohláškách

Sledujte prosím pravidelně ohlášky a novinky na webových stránkách farnosti, informace jsou průběžně aktualizovány.


Svatojosefská jednota pro Poličku a okolí
Farní Charita Polička
Královehradecká diecéze
Liturgický kalendář s liturgickými texty

přihlášení:

Přihláška na výuku náboženství pro školní rok 2020-21

Do konce června můžete elektronicky přihlásit své děti na výuku náboženství pro příští školní rok. Nezapomeňte prosím přihlásit také děti, které už na náboženství chodily.

» více...

Úklid kostela sv. Jakuba

tl_files/kclankum/Karantena/cleaner-2855540_640.pngUmíte vysávat? Umíte utírat prach? Nepatříte mezi seniory? Dokážete pracovat ve dvojici? Záleží vám na tom, aby náš sv. Jakub byl udržovaný v dobré kondici, a aby nám v něm bylo dobře? Pokud ano, jste ideální kandidát na pozici "dobrovolník na úklid kostela sv. Jakuba" a vaše pomoc je více než vítána.

» více...

Pravidla pro veřejné bohoslužby

tl_files/kclankum/Karantena/Chran v kostele sebe i ostatni.pngOd 25. 5. mohou mít veřejné bohoslužby 300 účastníků. I nadále je ovšem nutné dodržovat všechna dříve zveřejněná pravidla, která snižují riziko případné nákazy.

» více...

Charita vyhlásila Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli.

» více...