Koncert k výročí posvěcení kostela

Třetí říjnová neděle v Pomezí je spojena s výročím posvěcení jejího kostela a stalo se téměř tradicí, že pomezská farnost pořádá v tento den koncert. Letos je to neděle 20. října a v 14.30 hodin bude provedena v kostele sv. Jiří „Popelka Nazaretská“ autora Václava Renče. Je to nádherné dílo, které vzniklo kolem r. 1955 v nelidských podmínkách leopoldovské věznice, kam byl autor odsouzen na 25 let a které se ven dostávalo pouze v paměti spoluvězňů sem tam pouštěných na svobodu. Teprve po svém propuštění v r. 1962 jí mohl autor udělat konečnou podobu. Zazní jako pásmo veršů a hudby, kterou složil Vít Petrů, a to v podání pražské Ztracené kapely a jejích přátel s recitátorem Rudolfem Kvízem. Nenechme si tento neopakovatelný zážitek ujít.

Vstupné dobrovolné.

Jdi zpět