A Little Jazz Mas (Malá jazzová mše)

CORALE, osvědčený, skvělý pěvecký soubor ze Žamberka už podruhé, tentokrát se zbrusu novým programem připraveným ke svému 25. výročí, vystoupí na benefičním koncertu Oblastní charity Polička. V jeho originálním pojetí zazní A Little Jazz Mass (Malá jazzová mše) od Boba Chilcotta. Program doplní africké spirituály, gospely a swingové a další melodie.

Koncert je beneficí Oblastní charity Polička, jeho výtěžek, včetně darů od sponzorů, podpoří Dům pro charitu - nejnutnější opravy a splátky úvěru na pořízení tohoto domu pro sociální služby, stojícího ve Vrchlického ulici čp. 10 v Poličce.

Vstupné je 80 Kč.

O CORALE:

Do Poličky CORALE zavítají již podruhé. Před pěti lety, v roce 2012, publikum doslova uhranuly rockovým oratoriem Eversmiling Liberty, inspirovaným starozákonním příběhem z Knihy Makabejských. Proto se velmi těšíme, jak nás překvapí nyní.

CORALE byly založeny v roce 1992 při Gymnáziu Žamberk. Mohutně znějící pěvecký sbor v současné době čítá přes 50 členů, časem se rozrůstá a obměňuje. Většinou jde o současné i bývalé studenty gymnázia. Podobnou skladbu má rovněž doprovázející hudební kapela. Sbor vede již od jeho založení Iva Mimrová.

Repertoár sboru se pravidelně střídá podle ročních období. V době vánoční jsou na programu koledy, zbytek roku je žánrově pestrý: CORALE zpívají folk, lidové písně, gospely, klasiku, swing, blues, jazz, boogie, rock’n’roll i něco z muzikálů a popu.

Kromě nespočetných živých vystoupení v ČR i v zahraničních partnerských městech CORALE vydaly pět CD. Aktivně spolupracují s jinými hudebními skupinami a sbory. Stále poznávají nové písničky i nové lidi.

kontakt: zastupce@pol.hk.caritas.cz

Jdi zpět